Лучанківська ЗОШНеділя, 19.05.2024, 08:04

Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Нормативні документи [4]
Нормативні документи МОНу
Як зберегти здоров’я [3]
Із історії свят [5]
Про виникнення різних свят
Роботи учнів [3]
Адміністрація інформує... [8]
Накази, звіти, інформації та інше...
Інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення [13]
Інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення навчальних предметів у 2012/2013 навчальному році
Для всіх, хто любить цікавинки! [2]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 67

Форма входу

Головна » Статті » Із історії свят

Звідки до нас прийшов Дід Мороз
Як символ Дід Мороз з’явився задовго до зримого образу. Більше двох тисяч років тому жителі Півночі в зимові ночі кидали за поріг своїх домівок щось смачне, щоб задобрити Мороза, щоб той не злився, не насилав холод і не заважав полюванню.
У кожній країні є свій Дід Мороз. У німців це Німад (Ніхто). Німецькі і голландські діти звалювали на нього провину, коли пустували або щось ламали. У Великобританії діти пишуть листи Отцеві Різдва. Лист треба кинути в камін, а дим з труби доставить його прямо за призначенням. Маленькі італійці чекають подарунків від місцевого Діда МорозаБаббо Наталє, а солодощі від відьмочки Бефани. УШвеції - Юль Томтен; у Узбекистані - Кор Бобо; у Угорщині - Мікулаш; у Фінляндії - Йоллупуккі; уТуреччині - Ноель Баба; у Франції - Пер Ноель; у Румунії - Мош Джариле.

У слов’ян вважається, що Дід Мороз був одружений на Зимі, та у них народилась донька – Весна, а Снігуронька  - донька Весни. А сучасні добрі, хоч на вид и суворі, Дід Мороз та Санта Клаус, змушують нас пригадати Святого Миколая.

Він жив дуже давно, у ІІІ столітті, і дуже часто допомагав знедоленим. Одного разу він побачив, що бідний тато не може прогодувати своїх доньок ті вимушений віддати їх до чужої домівки. Тоді Святий Миколай проявив милість и насипав до димаря золотих монет – а у пічці дівчатка сушили взуття. Коли вони прокинулись то побачили, що  їхні башмаки повні золота. Тому вважають, що з тих пір діти спеціально в різдвяну ніч залишають взуття поряд з піччю. 

Святий Миколай завжди був заступником дітей – захищав їх, виліковував,  наставляв на вірний шлях; але міг і покарати за лінь і неслухняність. Тому слов’яни з давніх давен почитають святого Миколу,  представляючи його «то в образі доброго діда, то у вигляді суворого старця». От від нього і стався слов’янський Дід Мороз, який нині мешкає у Великому Устюзі

Вважається, що найголовнішій Дід Мороз мешкає в Лапландії за Полярним колом. Рішенням ООН з 1984 року Лапландія офіційно проголошена «Землею Діда Мороза». Там розташована і резиденція Санта Клауса, де він живе цілий рік разом з помічниками-гномами. Туди пишуть листи діти з багатьох країн за адресою: Фінляндія, 96930, Полярне коло. Або через Інтернет: www.santamail.com
Категорія: Із історії свят | Додав: Владимировна (22.12.2012)
Переглядів: 1224 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz